Kumaştan Kalbe - Aleyna Daşkıran (GKBT İnstagram) Kitap Yorumu - Alıntılar


   Kumaştan Kalbe,  Aleyna Daşkıran’ın ikinci basılı eseri. Konusu oldukça hoşuma gitmişti ilk gördüğümde. Kapağı zaten oldukça ilgi çekici, kendine baktırıyor.
   Cansel, iş görüşmesine gittiği sırada, yolda gördüğü yaralı bir adama yardım ettiğinde, hayatı sonsuza kadar değişecektir.  Okulundan mezun olmuş, ailesinden ayrı genç kızımızın tek dayanağı iyi bir iş bulabilmesi ihtimalidir.
   
   Zıt kutup gibilerdi ama aynı zamanda birbirlerine benzeyen çok tarafları vardı. Mesela inatçı olmaları, alttan almamaları…
  
   Kitabın yazımında iki karakterimizin gözünden de okuyoruz bölümleri. Zaten yazı puntosu da büyük, hızlı okuyan biriyseniz benim gibi bir günlük sürede bitirebilirsiniz kitabı. Yazarın dili sade ve akıcı çok fazla takıldığım bir yer olmadı.  İtiraf etmeliyim Alaz’ın gözünden okuduğum bölümleri daha çok sevdim :)
    
    Basıma gelecek olursak iç tasarımı çok şirin buldum lakin birkaç kelimenin harfleri eksikti. 2. baskıda inşallah bunlar giderilir.
   
    Eksiklikleri olduğunu düşündüğüm ama genel olarak beğendiğim bir kitap oldu. İleride kendini daha da geliştireceğini tahmin ediyorum yazarın. Gözlerinin adeta gökyüzüne benzeyen maviliği, onunla normal şartlarda tanışan birini etkileyebilirdi. Erkeksi yüz hatları, başarılı bir ressamın elinden çizilmiş gibi duran burnu, dolgun dudakları, biçimli çenesi tam olarak birkaç santim uzağımda duruyordu.Eğer bir insanı tanımak istiyorsak, sabah nasıl uyandığını görmeliydik. Eğer benim gibi uyanıyorsa, kaçın ondan.

Bütün hayatım boyunca 'Hayallerim de hayallerim' diyerek stilist olmuştum. Şimdi ise hayallerim beni kovalamaya başlamıştı.
Yorumlar