Eylül Çıkmazı - Aslı Karabulut (Geveze Kalemler İle Blog Turları) Kitap Yorumu

Eylül Çıkmazı - Aslı Karabulut (Geveze Kalemler İle Blog Turları) Kitap YorumuEylül Çıkmazı, Aslı Karabulut’un okuduğum ilk kitabı oldu. Türk yazarlarımız son günlerde gayet güzel işler çıkarıyorlar. Kendisi de bu kervanın üyelerinden biri. Kalemi, farklı ve ilgi çekici karakterleri, anlatımı ile beni mest eden bir yazar oldu.

  

Eylül, kendi halinde yaşayan, ufak bir pastanesi olan güzel, aynı zamanda naif bir kadın. Bir gün oldukça kötü bir olay ile birlikte yolu Poyraz ile kesişiyor. Ev arkadaşı Jülide tıp öğrencisi, onun da anlatımı sayesinde yardımı dokunuyor. Tabi Poyraz, görebileceğiniz en sinir erkek karakterlerden biri, Kadın sana yardım etmiş, belki de hayatını kurtarmış sen hala bit gibi davran kadına. Kıskanıyor, kıskanınca da kendine sinir olmak yerine kadına sinir, ilgi duymasına rağmen kadına hödük gibi davranmaktan geri kalmıyor, tabi ben de o arada yarasına parmak sokup az canını yakıp Kendine Gel Poyraz! Diye bağırmak istiyorum orası ayrı mesele.


Eylül Allah’tan Poyraz gibi değil de on yıl sonra- lafın gelişi tabi :P- fark etmiyor ona olan ilgisini.

Yan karakterler olan Jülide ve Harun’u okurken çok keyif aldım. Bu tarz kitaplarda yan bir çiftin olması dinamiği canlı tutan özelliklerden bence. Özellikle birbirlerine laf sokma yarışlarını gülerek okuyacaksınız.

Poyraz hödük mödük ama sevince çok da güzel seviyor be. Kıskandığımdan gıcık kapıyorum demedim yani kesinlikle efendim öyle bir şey yok öhöm öhöm.

Menderes, kendisi oldukça gizemli bir imaj çizdi gözümde, onu da merakla bekliyor olacağım. Uras, Kadir ve diğer yan karakterler de oldukça ilgi çekiciydi ama ben en çok Menderes’i sevdim gelse de okusam, o da arkadaşı gibi olmaz inşallah.

Kısacası, Eylül Çıkmazı, beklentilerimi karşılayan sürükleyici bir kitap oldu. Okumam birkaç günümü aldı hasta olmasaydım eğer kalınlığına rağmen bir günde bitireceğim kitaplardan biri. Dili dolambaçlı, gereksiz ve kasıntı bir şekilde yazılmamış. Oldukça samimi ve akıcı. Diğer sayfayı merakla çevirmenize neden oluyor.

Sayfa demişken, iç tasarımı, cilt tasarımı her şeyi mükemmeldi. Tek kelime ile bayıldım! Kusursuz, yaban kişinin ellerine sağlık.Yorumlar